Systemy kominowe - co warto o nich wiedzieć?
Zanim zdecydujemy się na przyjemne chwile przy kominku podczas zimowych i jesiennych wieczorów warto zapoznać się z informacją czym systemy kominowe tak naprawdę są i jak należy je wykorzystywać oraz o nie dbać. Sprawdźmy!
2019-02-04, 14:38

Kominy i ich przeznaczenie 

By odpowiednio zrozumieć czym są systemy kominowe, warto zapoznać się z informacją o rodzajach kominów, dostępnych na rynku, które można podzielić ze względu na ich funkcję. Mamy więc do czynienia z kominem dymowym, który służy do do odprowadzenia spalin. Kominem spalinowym, ten zaś służy to odprowadzenia spalin z palenisk gazowych i opalanych paliwem płynnym. Na rynku znajdziemy także kominy wentylacyjne, które kolejno dzielimy na nawiewne i wyciągowe. Te pierwsze wykorzystywane do dostarczania powietrza koniecznego w procesie spalania a drugie do wymiany zużytego powietrza w pomieszczeniu. 

Systemy kominowe - dlaczego są takie ważne?

systemy kominowe a nasze bezpieczenstwo

Komin jest to absolutnie najistotniejszy element, w przypadku  instalacji grzewczej w budynkach. Jak pewnie się domyślacie, kominy mają ważne zadanie. Odprowadzanie spalin, które mogą  stanowić zagrożenie i główny powód zanieczyszczenia powietrza w danym pomieszczeniu czy pomieszczeniach. Co szalenie istotne systemy kominowe oraz wszystkie ich elementy, muszą przechodzić regularne przeglądy by mogły spełniać swoją funkcję. Pamiętajmy o tym, ponieważ przegląd zagwarantuje nam i bliskim bezpieczeństwo. 

KONTAKT / AUTOR
Bielsko Kominki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy